LUTKARSKA SEKCIJA

V letošnjem letu je v Preboldu ponovno začela delovati lutkovna sekcija. Največ zaslug za to ima Korbar Janez, ki je leta 1998 iz Doma svobode pred njegovim porušenjem uspel rešiti del lutk, ki pa so bile v zelo žalostnem stanju. Te lutke so še iz začetka 30-ih let prejšnjega stoletja, ko je v Preboldu v okviru kulturnega odseka telovadnega društva Sokol nastalo marionetno gledališče. Igrali so večinoma prevedena češka besedila.

lut1
«Malo nas bo treba polepšati pa bomo spet zaživele.«

lut2
«Komaj čakamo, da bomo lahko spet nastopili.«

lut3
Ubogi zmaj je ostal brez repa.

Ostale lutke iz te zapuščine so skoraj popolnoma uničene in jih bo zelo težko restavrirati. Člani lutkovne sekcije so kljub temu, da jih čaka ogromno zahtevnega dela, trdno odločeni, da bodo že v prvi polovici leta 2011 pripravili vse za prvo lutkovno predstavo.

KUD Svoboda Prebold je za potrebe lutkovne sekcije letos kupila šest novih lutk.

lut4
«Ali ste za en rock&roll ?«

lut5
«Midva bova pa eno domačo zaigrala.«

lut6
«Ni ga čez dober Brandy«

lut7
«Tole bo pa pravi žur.«

VLJUDNO VABLJENI VSI, KI ŽELITE SODELOVATI V NAŠI LUTKOVNI SEKCIJI !

free joomla templatesjoomla templates
                   2017   KUD Svoboda Prebold