KUD Svoboda Prebold vas vljudno vabi na ogled 4. predstave v okviru Odraslega gledališkega abonmaja in izven. Krimikomedijo »Na kmetih«, v izvedbi Kulturnega društva Pavza Selnica ob Dravi, si lahko ogledate v nedeljo, 10. 2. 2019, ob 16.00 uri v Dvorani Prebold.

VINKO MÖDERNDORFER

NA KMETIH

Režija: Stanka Breznik

Vesela ljudska burka »Na Kmetih« ni zgolj komedija, saj avtor besedilo podnaslavlja tudi »s kriminalnim priokusom«.

Moralno in etično središče igre je Marička, ki skupaj z mamo Jožico vodi kmečki turizem. Marička kljub svoji »manipulativnosti« vselej ve, kaj počne in zvesto sledi kmečko turistični ponudbi modnih aktivnih počitnic na podeželju.  Na kmetiji so včasih obdelovali polja, redili živino in uživali ob kmečkih praznikih. Sodobni čas pa je kmetijo spremenil v kraj, ki zaradi odmaknjenosti predstavlja odlični prostor za sprevrženo kriminalno dogajanje, ki ga snujejo kaotični »junaki« iz sveta politike.

Zvočni efekti: Vili Škerbinek

Rekviziti: Zdenka Ljubič

Kostumi, scena: člani KD Pavza

Za dramsko sekcijo KD Pavza priredila: Stanka Breznik